Nowe inwestycje szansą dla firmy DBM Daniel Borowski

Z dumą informujemy, że firma DBM Daniel Borowski realizuje projekt „Nowe inwestycje szansą dla firmy DBM” dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego! Projekt obejmuje zakup innowacyjnej wiertnicy z systemem zamkniętego obiegu płuczki oraz zatrudnienie i przeszkolenie nowych pracowników.

Co zostanie zrealizowane?
Projekt zakłada zakup zaawansowanego sprzętu, który zwiększy możliwości realizacji odwiertów pod pompy ciepła w miejscach trudno dostępnych, przy minimalnym wpływie na środowisko. W jego ramach zatrudnimy 4 osoby, które odbędą specjalistyczne szkolenia.

Do kogo projekt jest skierowany?
Nasza oferta kierowana jest do właścicieli nieruchomości, firm, instytucji publicznych i deweloperów planujących instalacje pomp ciepła oraz do firm zajmujących się ich montażem. Nasza nowa technologia zwiększa dostępność tych usług nawet w wymagających warunkach terenowych.

Nasze cele:
Dążymy do podniesienia jakości i efektywności energetycznej świadczonych usług oraz zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Nasza technologia pozwoli na bezpieczne, ekologiczne odwierty, minimalizując zużycie zasobów.

Korzyści z projektu:
Projekt przyczyni się do rozwoju firmy i podniesienia jakości usług, a także pozwoli na dostarczenie bardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych naszym klientom. Dzięki innowacyjnej technologii odwiertów znacznie ograniczymy zużycie surowców i ilość odpadów powstałych w trakcie prac.

Wartość projektu: 4 308 936 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 2 099 999,40 PLN

Dziękujemy za wsparcie Unii Europejskiej!

[wpa_toolbar]

Przedmiotem projektu jest budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,82 kWp w Narewce, w gminie wiejskiej Narewka. Instalacja będzie wytwarzać energię w całości na sprzedaż.

Celem głównym projektu jest dywersyfikacja działalności Wnioskodawcy prowadząca do zwiększenia przychodów przedsiębiorstwa z instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,82 kW
Powyższy cel wpłynie na zmniejszenie problemu społeczno — gospodarczego województwa podlaskiego, jakim jest ubóstwo elektroenergetyczne. Osiągnięcie powyższego celu pozwoli także uniknąć emisji substancji szkodliwych do atmosfery.

Planowane efekty projektu:

  • Produkcja energii elektrycznej …   47,33 MWhe/rok
  • Uniknięta emisja CO2 w wyniku wytwarzania energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną – 38,43 tony równoważnika CO2
  • Produkcja energii elektrycznej …   47,33 MWhe/rok
  • Wartość projektu 306 000,00 netto
  • Wartość kosztów kwalifikowalnych 229 500,00
  • Wartość dofinansowania 167 535,00 zł

[wpa_toolbar]